ИКЕМ - Индустриален клъстер "Електромобили" | Петък, 11.04.2025 |

Български  English


Новият конкурент на Tesla се появи пред публика
Публикувано на: 08-01-2016




Новият конкурент на Tesla се появи пред публика

Моделът на Faraday Future разполага с 1000 к.с., използва четири ел. мотора.

Автомобилният свят ще се промени. В това са убедени и хората зад новата марка Faraday Future, която представи първия си продукт на изложението за потребителска електроника CES в Лас Вегас, САЩ. Той е напълно електрически има за цел да подскаже за бъдещата гама на производителя.

Въпросният модел е само концепт, като носи името FFZero1. Той вероятно никога няма да се появи в серийно производство, но пък определено успя да привлече вниманието на автомобилния свят, доказвайки високата амбиция на новоизлюпения производител.

Машината използва изцяло карбонови шаси и купе, които ще се използват и за бъдещите серийни модели на компанията. Те ще представляват масови машини от сегмента на седаните, кросовърите и хечбеците. Въпросните автомобили на Faraday Future ще се появят на пазара като конкуренти на Tesla.

Именно от Tesla е зает и екипът на Faraday Future - Ник Самсън, Даг Рекхорн, Алън Чери, Том Весър, които са заемали ръководни постове в базирания в Калифорния производител на електромобили.

Към момента няма конкретна информация за бъдещата гама на Faraday Future. Компанията обаче обяви, че стартира строеж на завод в Невада, в който ще бъдат инвестирани 1 млрд. долара.

Колкото до спортната машина, която се появи на изложението в Лас Вегас и бързо си спечели прякора "Електрически Батмобил", тя използва четири електрически двигателя, разположени в главините на четирите колела. Общата им мощност е 1000 к.с., което позволява спринт от място до 100 км/час за около 3 сек. Максималната скорост на движение достига 320 км/час.

FFZero1 е оборудван и със система за автономно придвижване, която може да работи както в трафика, така и на писта, разкриват от компанията.




Изпрати новина Изпрати твоя новина свързана с електромобилите и ние ще я публикуваме.
Стани част от екипиа на ИКЕМ!






Добави в Svejo

Коментари (0)




  • Напиши коментар







  • Последно от актуално




    Проведе се международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    Проведе се международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    10-04-2025

    Срещата се проведе с любезното домакинство на  ПГТЕ „Хенри Форд“ и в коордиoще ...



    Откриване на международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    Откриване на международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    25-03-2025

    Индустриален клъстер "Електромобили" и ПГТЕ „Хенри Форд“ имат oще ...



    ИКЕМ  получи удостоверение за представителна организация на работодателите

    ИКЕМ получи удостоверение за представителна организация на работодателите

    07-02-2025

    ИКЕМ е  представителна организация на работодателите за сектор "Електрическа мобилно oще ...



    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество

    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество

    26-07-2024

    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество - 12 септември 2024 г., oще ...








     
    Продукти




    Комплектна система за задвижване на електромобили

    Комплектна система за задвижване на електромобили


    Системата за електрозадвижване обхваща гама с три основни типоразмера на ел. мощност със съответните компоненти - електромотор и контролер.    ‎ oще ...



    Виж всички продукти


    Анкета с продължение...




    Какъв автомобил бихте закупили?


      Чист електромобил с литиево-йонни батерии
      Електромобил с удължен пробег
      Обикновен бензинов или дизелов автомобил
    Гласове:


    Кой уби електрическата кола? (видео)


    Календар - събития




    Април 2025
    Нед Пон Вто Сря Чет Пет Съб
      
       
    ИКЕМ във Facebook








    Индустриален клъстер "Електромобили" - Учредители:


    ИНСТИТУТ ЗА ЕВРОПЕЙСКИ ЦЕННОСТИ БСК -  Петрич Ди-вен Транспортна Електроника Стратекс Екита Ванико ВиДжиЕф


    evi
    ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
    Европейски фонд
    за регионално развитие
    Инвестираме във вашето бъдеще
    evi
    evi
    ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА
    „Развитие на конкурентоспособността
    на българската икономика” 2007-2013
    www.opcompetitiveness.bg

    Интернет страницата е създадена с финансовата подкрепа на ЕФРР, в рамките на проект „Развитие на Индустриален Клъстер Електромобили” по ДБФП К-02-2/28.09.2011 г.