ИКЕМ - Индустриален клъстер "Електромобили" | Петък, 11.04.2025 |

Български  English


Tesla показа новия си електромобил - кросоувъра Model X
Публикувано на: 12-02-2012




Tesla показа новия си електромобил - кросоувъра Model X

Пред тълпа от 1000 души в дизайнерското студио на Tesla Motors в Калифорния, изпълнителният директор Елън Мъск представи третия модел в гамата на компанията.

Кросоувърът Model X е базиран на седана Model S и ще използва същите батерии - а именно 40 кВтч, 60 кВтч и 80 кВтч. Поради по-голямoтo собствено тегло на кросоувърa обаче пробегът с едно зареждане е с около 10% по-малък. Това означава, че Model X ще може да измине между 233 км и 435 км в зависимост от  капацитета на батериите.

Предницата прилича на тази от Model S, а наклонената линия на покрива дава усещане за спортно купе, но най-интересни са задните врати тип "чайка" - отварят се нагоре.

Вътре кросоувърът разполага с три реда седалки - достатъчно пространство за седем възрастни и техния багаж. Поради липсата на двигател с вътрешно горене Model X получава и две багажни отделения.

Елън Мъск разкри, че Tesla Motors вече планират четвърти модел на марката, който се очаква да бъде официално обявен в рамките на следващите две години.

Източник: Auto.dir.bg




Изпрати новина Изпрати твоя новина свързана с електромобилите и ние ще я публикуваме.
Стани част от екипиа на ИКЕМ!






Добави в Svejo

Коментари (2)




  • Напиши коментар


  • Коментaр от www.star07.in от: www.star07.in написан на 28/02/2012 23:47 PM

    Пич ти си много зле със електропреносната мрежа май, трифазната мрежа е навсякъде в страната, без проблем тая батерия може да се зареди до край за 2 часа. На всеки един стълб може да се сложи колонка с монети както бяха телефоните преди. нужното е една кутия,контакт и малко дебела жица. Ти някъде да видя проблем в зареждането?




    Коментaр от Електромобилист от: Електромобилист написан на 16/02/2012 23:11 PM

    Ако вземем за пример 80 кВтч - овата батерия и пътуване София - Бургас. След пристигане в крайната точка ще сте използвали енергията на цялата батерия. Ако не намерите станция за бърз заряд, ще Ви се наложи да зареждате с мощност 1,5кВт като при това пълното зареждане ще Ви отнеме 50 часа! Това простичко означава, че оставате без автомобил за два дни и ще трябва да се движите с такси или да си наемете друг автомобил и то докато личният Ви автомобил за 60 хил. евро стои на паркинг неизползваем и … се зарежда. Дано само не се налага спешно пътуване в обратна посока, че сте трябва да си я връщате на автовоз. После да се чуди човек, че технологията е смятана за перспективна.









    Последно от актуално




    Проведе се международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    Проведе се международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    10-04-2025

    Срещата се проведе с любезното домакинство на  ПГТЕ „Хенри Форд“ и в коордиoще ...



    Откриване на международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    Откриване на международна партньорска среща по проект ''ПРЕЗЕНТАЦИИ НА СОЛАРНИ АВТОМОБИЛИ''

    25-03-2025

    Индустриален клъстер "Електромобили" и ПГТЕ „Хенри Форд“ имат oще ...



    ИКЕМ  получи удостоверение за представителна организация на работодателите

    ИКЕМ получи удостоверение за представителна организация на работодателите

    07-02-2025

    ИКЕМ е  представителна организация на работодателите за сектор "Електрическа мобилно oще ...



    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество

    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество

    26-07-2024

    Иновации и свързване: Ден на цифровото и индустриално посредничество - 12 септември 2024 г., oще ...








     
    Продукти




    Комплектна система за задвижване на електромобили

    Комплектна система за задвижване на електромобили


    Системата за електрозадвижване обхваща гама с три основни типоразмера на ел. мощност със съответните компоненти - електромотор и контролер.    ‎ oще ...



    Виж всички продукти


    Анкета с продължение...




    Какъв автомобил бихте закупили?


      Чист електромобил с литиево-йонни батерии
      Електромобил с удължен пробег
      Обикновен бензинов или дизелов автомобил
    Гласове:


    Кой уби електрическата кола? (видео)


    Календар - събития




    Април 2025
    Нед Пон Вто Сря Чет Пет Съб
      
       
    ИКЕМ във Facebook








    Индустриален клъстер "Електромобили" - Учредители:


    ИНСТИТУТ ЗА ЕВРОПЕЙСКИ ЦЕННОСТИ БСК -  Петрич Ди-вен Транспортна Електроника Стратекс Екита Ванико ВиДжиЕф


    evi
    ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ
    Европейски фонд
    за регионално развитие
    Инвестираме във вашето бъдеще
    evi
    evi
    ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА
    „Развитие на конкурентоспособността
    на българската икономика” 2007-2013
    www.opcompetitiveness.bg

    Интернет страницата е създадена с финансовата подкрепа на ЕФРР, в рамките на проект „Развитие на Индустриален Клъстер Електромобили” по ДБФП К-02-2/28.09.2011 г.